Dom

Wszystko co najistotniejsze w temacie dezynsekcji

W jakich sytuacjach powinieneś pomyśleć o dezynsekcji mieszkania? Dezynsekcja jest usuwaniem owadów. Jeżeli więc w Twoim miejscu pracy zaczęły grasować karaluchy albo mrówki, to jest to dobry moment aby pomyśleć nad przeprowadzeniem dezynsekcji.

Partnerem wpisu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – specjaliści w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Którą metodę dezynsekcji wybrać?

Najpopularniejszymi technikami dezynsekcji są oprysk, żelowanie i zamgławianie. W zależności od liczby szkodników i tego, które insekty są w domu, grupa dezynsekująca doradzi najbardziej odpowiedni plan działania.

Oprysk

Oprysk popularny jest przy dużym zagęszczeniu szkodników. Spełnia swoje zadanie przy każdym typie insekta, jednak w głównej mierze używany jest do zabijania karaczanów.

Dezynsekcja żelowa

Dezynsekcja żelowa jest coraz częściej wykorzystywaną metodą. Spowodowane jest to dużą efektywnością i długim czasem działania. Nie stanowi zagrożenia i przy wykorzystywaniu jej nie opuszczać pomieszczeń. Żelowanie stosowane jest przy usuwaniu karaluchów i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu użytkowana jest najczęściej w wysokich lokalach albo na zewnątrz. Przykładem tego sposobu są coroczne opryski na meszki i komary. Jest to też główny sposób na pozbycie się moli i pluskiew.

Gazowanie

Mniej popularne jest gazowanie. Tłumaczy to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych miejsc na minimum 7 dni. Ta metoda stosowana jest w wielkich firmach i fabrykach, w których przebywa na przykład mklik mączny lub rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

Zależnie od tego jakie szkodniki przebywają w naszym mieszkaniu i jaką metodę dezynsekcji zastosujemy, nasze przyszykowanie lokalu do tego zabiegu nie będą takie same. W przypadku każdej metody jednak musisz wyjąć wszystko z szafek, w których mogą znajdować się szkodniki. Jeżeli podejrzewasz, że owady biegają w miejscach z utrudnionym dojściem – przesuń meble. Wyłącz z prądu wszystkie czajniki i ładowarki. Schowaj też, albo osłoń wszystkie akcesoria, których używacie na co dzień. 
Kiedy przeprowadzane było zamgławianie lub oprysk – otwórz wszystkie okna, przemyj precyzyjnie wszystkie powierzchnie, na których przygotowujesz jedzenie, oraz jesz.
Pamiętaj, że szkodników przybywa w ekspresowym tempie i lepiej rozwiązać problem od razu. W Warszawie znajdziesz odpowiednią pomoc w temacie dezynsekcji. 

Polecamy dla Ciebie