Hobby

Sklep ezoteryczny – co ciekawego możesz w nim kupić?

CZYM JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej występuje w naszych życiach. Rozgłos zyskują wszelkiego gatunku zajęcia duchowe, medytacja, joga. Dużo ludzi sięga po rady znawców w celu doświadczenia niesamowitych doznań wewnętrznych. Powstają sklepy ezoteryczne. Czym konkretnie jest ezoteryka, co ukrywa się pod tym terminem?

 Powinno się zacząć od tego, że jest to bardzo szerokie zjawisko, zawierające wiele szkół. Znacznej części osób ezoteryka będzie kojarzyć się z mistycyzmem. Faktycznie, ezoteryka to wiedza mistyczna, ścieżka do wyższego poziomu świadomości i lepszej poznania istniejącego  świata. Połączona jest z zagadnieniami mistycznymi.

Ludzie zajmujące się ezoteryką wykorzystują z numerologii, astrologii albo psychologii, aby zgadywać przyszłość jak również otrzymywać inspirację. Oprócz tego, często używa się z zaklęć, wróżb czy rytuałów. Przyznaje się też\także pewną symbolikę numerom, wyrazom lub rzeczom. Ezoteryka poprzez swoje założenia kładzie nacisk na osobistym oświeceniu człowiekai. 

EZOTERYKA W PODEJŚCIU HISTORYCZNYM

Osoby trudniące się aktywnościami ezoterycznymi przewijają się na świecie od dawien dawna. Choćby w mitologii greckiej popularne były wyrocznie. Pośród wszelakich kultur od dawien dawna obecni są szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej kulturze można wyróżnić szeptuchy i szeptunów – wykształconych w medycynie ludowej, umiejących odgadywać ludzkich myśli. 

Przez wieki spojrzenie na takich osób było dwojakie – część korzystała z ich usług i brała na poważnie w każde słowo, dla pozostałych byli oni pospolitymi szarlatanami, działającymi w porozumieniu z diabłem. Znaki wykorzystywane przez ezoteryków były kojarzone ze złem. Przez wzgląd na niezgodność z wierzeniami kościoła tacy ludzie bywali na samotność.  

Dziś ezoteryka interpretowana jest odmiennie. Wielu patrzy ją za interesujące zagadnienie. Ezoterycy przyglądają się w gwiazdy, wyciszają się, analizują horoskopy. Każdy dąży do zdobyć prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ATRAKCYJNOŚĆ GENERUJE PODAŻ

Zwiększenie się popytu praktykami ezoterycznymi spowodował reakcję sprzedawców. Wraz z rosnącym popytem na ezoteryczne produkty i serwisy, pojawiły się sklepy ezoteryczne. Są one odpowiedzią na zainteresowania klientów, którzy dzięki magiczne rzeczy, chcą wzmacniać doznawane doświadczenia lub docierać jeszcze głębiej w swoich mentalnych doznaniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM KUPIMY?

Warto przyjrzeć się artykułom będących na stanie w sklepie ezoterycznym. Pozwoli to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich?

Jednym z bazowych przedmiotów dostępnych w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Zapach uwalniany przez kadzidło w procesie wypalania ma oczyszcza atmosferę i czyścić miejsce, w którym jest rozprowadzany od złych duchów. 

Innym produktem, który dostaniemy w  sklepu ezoterycznego są świeczki. Cechują się one zróżnicowaniem odcieni, uzyskiwanych aromatów i zastosowań. Pomagają wejść w dobry aurę, przegnać złe emocje, relaksować napięcia. Świeczki wykorzystuje się także do rozmaitych obrzędów lub masaży.

Popularnym artykułem są różnego rodzaju magiczne minerały, którym przypisuje się określone moce. Według ezoteryków wpływają one na nasze humor, wspierają w pokonywaniu spraw prywatnych. Ametyst, agat czy onyks to skały, które wspierają osiągać wenętrznej harmonii, siły do działania, czy obfitość.

Sklep ezoteryczny to również rzeczy powiązane ze zdrowym trybem życia – ekologiczne kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego asortyment tworzą róże przedmioty: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Więc czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich? Odpowiedź brzmi: tak.

Polecamy dla Ciebie