Edukacja

Przedszkole z językiem angielskim – co powinno oferować?

Wielu rodzicom zależy, aby ich pociechy chłonęły język angielski od jak najmłodszych lat. Nic w tym dziwnego , ponieważ posługiwanie się językiem angielskim jest w naszych czasach wymogiem koniecznym. Z tego powodu powstaje coraz więcej przedszkoli anglojęzycznych. Są to najczęściej przedszkola niepubliczne. 

Przedszkole polsko-angielskie – korzyści z zapisania tam dziecka

Nie można zaprzeczyć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest ze wszech miar kluczowa w kontekście całościowego rozwoju naszych dzieci, dlatego odpowiedź na pytanie, czy przedszkole angielskie (w miejscowości Łomianki sprawdź Tree House) jest dobrym wyjściem, jest nad wyraz prosta: jasne, że tak. Zdecydowanie warto skierować dzieci do przedszkola niepublicznego nastawionego na naukę języka angielskiego, gdyż w dzisiejszych realiach biegłe posługiwanie się tym językiem jest umiejętnością niezwykle istotną i przydatną zarówno w życiu prywatnym, jak i później, w trakcie pracy. 

Przedszkole polsko-angielskie – czy mówi się tam tylko po angielsku?

Mamy do czynienia z pytaniem, które bez wątpienia frapuje wielu rodziców. Oczywiście dzieci są zachęcane do jak najbardziej intensywnego posługiwania się tym językiem, ale w trakcie zwykłej komunikacji nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z języka polskiego. Większość zajęć jest natomiast prowadzona w języku angielskim, co w znacznej mierze ma wpływ na rozwój dziecka w tej kwestii. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przedszkole niepubliczne (Łomianki) za swój priorytet stawia przede wszystkim opiekę nad dziećmi oraz ich zdrowy rozwój, jednak w pierwszej kolejności cudowną atmosferę, dzięki której wszystkie dzieci będą chciały przebywać jak najwięcej w placówce, jaką jest przedszkole angielskie. 

Polecamy dla Ciebie