Księgowość

Księgowość – wybrać najbliższe biuro czy większą firmę?

Dla osób którzy zaczynają swoją przygodę z swoim biznesem decyzja pomiędzy mniejszą księgowością lub dużym biurem rachunkowym stanowi zawsze trudne zadanie. Dużo albowiem jest zależne od tego jakie potrzeby posiada nasza firma i w jakim charakterze możemy ją prowadzić. W jaki sposób dopasować metodę najlepiej dopasowane do naszych potrzeb w zakresie finansów naszej firmy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usług księgowych 

Ogromną wygodą, z racji na specyfikę prowadzenia swojego biznesu stanowi to, żeby indywidualna księgowa miała dla nas czas a także sposobność pozostania w ciągłym kontakcie. Systematycznie występują wydarzenia niespodziewane, poprzez które nie mamy możliwości dojechać na ustaloną godzinę do biura co może nam skomplikować rozwój wydarzeń. Musimy zatem zwrócić uwagi na to, aby,żeby wybrana przez nas firma miała niżej wymienione cechy:

  • Prosty i krótki przyjazd – w razie potrzeby pilnego kontaktu
  • Jest usytuowana w bliskiej odległości od nas – to daję możliwości aby zaoszczędzić czas na dojazdy a także stanowi duży komfort w przypadku nagłych wydarzeń
  • liczba profesjonalistów – tak, aby w wypadku choroby albo chwilowej niedomagania pracownika, który rozlicza naszą korporacje, nie pojawiły zaniedbania

Biorąc pod rozwagę wymienione wyżej zasady, rozbieżność pomiędzy mniejszym a dużym biurem księgowym nie jest zbyt duża. Przede wszystkim powodem jest to,iż w w obu przypadkach, mamy styczność z osobistą księgową dla której, oczywiście, jesteśmy klientem. Są osoby, które sądzą, iż większe biuro rachunkowe jest dla nas bezpieczniejsze poprzez renomę oraz sam fakt rozmiaru – więcej pracowników = brak problemów w temacie płynności obsługi. Ale nie zawsze tak się zdarza, gdyż większe przedsiębiorstwo to również większa odpowiedzialności oraz wzrost liczby zleceń i obsługiwanych klientów – co może sprawić, iż biuro przestanie wyrabiać się na czas z naszymi zaleceniami przez natłok obowiązków. 

Mniejsze lub większe biuro księgowe?

Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W małych biurach rachunkowych mamy mniejszą liczbę księgowych, jednak są oni dla nas lepiej dostępni a z uwagi na to, że najczęściej są to przedsiębiorstwa, które znajdują się w bliskim otoczeniu. Natomiast ogromnym plusem korzystania z usług dużych biur jest fakt, że mają oni więcej fachowców i dzięki temu, w przypadku choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, mamy pewność, że zawsze będziemy dobrze obsłużeni.

Właściciel, musi przemyśleć obie wyjścia w zależności od osobistych potrzeb i dostosować je do siebie. Indywidualna księgowa kraków w takich miastach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze będzie trudnym wyborem, gdyż szczególnie w większych miastach wybór jest bogaty przez co trudniejszy.

Polecamy dla Ciebie