Brak kategorii

Kiedy sprawdzi się spiralowanie?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zazwyczaj widziane jako jedne z najbardziej stylowo zrealizowanych przedmiotów drukarskich. Procedura spiralowania pozwala połączyć ze sobą kartki o dużej grubości, a także wielostronnicowe projekty. Dzięki temu świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Produkty spiralowane i ich właściwości

Oprawa spiralna to sposób, który łączy ze sobą strony zwykle plastikową lub metalową spiralą – jest ona wkładana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Szereg firm posiada również różne kolory spirali – aby produkt był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie używa się zazwyczaj dla dokumentów do 300 stron. Jedną z ciekawszych usług na rynku drukarskim jest propozycja firmy oandp.com.pl – proponują oni realizację opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Profesjonalne wykonanie spiralowania gwarantuje wygląd wysokiej klasy, a także wytrzymałość.

Spiralowanie – zalety

Przed zamówieniem koncepcji do wydrukowania zwykle nie myślimy nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Zwykle skupiamy się na kwestiach wizualnych, choć kwestie techniczne są w równej mierze ważne. W przypadku gdy postawimy na spiralowanie, możemy mieć pewność, że strony produktu będą się z lekkością obracać, pozostawać na swoim miejscu, a przede wszystkim nie będą się giąć i niszczyć. Książek spiralowanych nie trzeba również przytrzymywać na danej stronie, by się nie zamknęła. Właśnie z tego powodu jest to jeden z lepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Ze względu na to mamy możliwość bezproblemowego przeglądania, a również zajęcia niewielkiej ilości przestrzeni na biurku czy stole.

Polecamy dla Ciebie