Ślub i wesele

Dlaczego wybór między DJ a zespołem jest taki ważny?

Muzyka podczas wesela to jedna z najistotniejszych decyzji jakie muszą podjąć Młode Pary. Jeszcze kilka lat wstecz oczywistym było wybranie zespołu muzycznego, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej wybierany jest DJ. Dobra muzyka podczas wesela zapewnia świetną zabawę, pewnie nikt nie chce mieć przyjęcia ślubnego, podczas którego nikt nie bawi się bo jest byle jaka muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i co jest atrakcyjniejsze cenowo?

Artykuł we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

DJ na wesele – jakie są tego plusy?

Najczęściej DJ posiada zdecydowanie większy wybór muzyki, którą może na przyjęciu weselnym zagrać. Aktualnie kiedy posiada się dostęp do internetu i puszcza się muzykę z komputera to można zagrać w zasadzie każdy możliwy gatunek muzyczny, artystę i kawałek. DJ przeważnie jest tańszą opcją niż zespół muzyczny, szczególnie ze względu na to, że jest to jedna osoba. Na zespół składa się parę osób, dodatkowo każdy posiada instrument i wkładają w to duży wysiłek fizyczny więc także cena za ich usługę jest droższa. Następnym plusem DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w graniu to muzyka może w dalszym ciągu grać. W przypadku zespołu muzycznego przerwa muzyków jest jednoznaczna z przerwą w tańcach, a niektóre zespoły robią sobie takie odpoczynki co parę kawałków. Opłata DJa oczywiście jest inna w zależności od miejscowości, jego doświadczenia i prestiżu. Wiadomo, że w Warszawie zobaczymy zupełnie inną cenę niż w mniejszych miastach.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. To rozwiązanie często wybiorą pary, które planują na wesele zaprosić większe grono starszych osób. W dawnych czasach niewiarygodne było zatrudnianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby po prostu mieć problem z zabawą. Zespół muzyczny pomimo tego, że ma ograniczony repertuar to może go bardzo fajnie włączyć w gry, jakie często są na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by chciał to nie włączy jednej piosenki w 5 innych liniach melodycznych. Sporo osób uważa również, że wesele jest tak szczególnym i niepowtarzalnym wydarzeniem, że nie myśli o nim bez muzyki na żywo. Koszty orkiestry zazwyczaj są sporo wyższe niż te, które są za DJ.

Jak wybrać odpowiednią muzykę na wesele?

W głównej mierze trzeba zadać sobie pytanie jaką muzykę lubicie. Wesele owszem – jest dla gości, ale to przede wszystkim Wy jako Para Młoda musicie być z niego zadowoleni. Jeżeli wolicie nowoczesne wydania piosenek i duże urozmaicenie to DJ będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli Wasze wesele ma być dosyć wymyślne to świetnie sprawdzi się orkiestra. Całkowicie inny akompaniament muzyczny wybierzecie gdy większość gości będzie młoda, a inną kiedy przyjęcie ma być typowo dla bliskich. Nieistotne jest jednak czy zatrudnicie zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to aby repertuar był dla Was odpowiedni. Dodatkowo umówcie się z muzykami na to czy planujecie gry weselne, czy nie, jeśli tak to które. Zawsze pamiętajcie też o podpisaniu umowy.

Polecamy dla Ciebie