Sport

Czy warto jeździć na wrotkach

Z pewnością jazda na rolkach, i jazda na wrotkach zaliczany jest do jednego z najprzyjemniejszych i najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej. Do ich plusów zalicza się:

  • wzmacnianie mięśni nóg i pośladków
  • przyśpieszenie spalania tłuszczu,
  • wzmocnienie kondycji, wzmocnienie koordynacji ruchowej.

Aczkolwiek plusy rolkarstwa to nie tylko plusy dla zdrowia. Ten sport pomimo tego, że sprawia, że ciało jest mocniejsze, jest to idealna forma relaksu i sposób na cudowną formą relaksu i sposobem na aktywne spędzanie czasu z rodziną.Ważny jest także fakt że  jazda na wrotkach stwarza szansę do zapoznania się z nowymi osobami,dodatkowo pomogą Ci one nie pamiętać o napięciach.  Co więcej żeby rozpocząć ten sport, nie musisz być sportowcem. Ponadto rolki przeznaczone są zarówno dla maluchów, jak i dla nieco starszych osób których kondycja jest różna.

Zobacz jakie są zalety jazdy na rolkach

Jazda na rolkach skutecznie spalają tkankę tłuszczową

Czy wiesz, że wrotki są skutecznym sposobem na odchudzanie prawie tak samo jak bieg? W czasie godziny jazdy jesteśmy w stanie {zredukować|spalić| do 700 kcal. Regularne uprawianie tego sportu, które odbywają się dwa razy w ciągu tygodnia, pozwalają na szybką utratę kilogramów. 

Wrotki nie obciążają stawów

Przewagą jazdy na wrotkach nad bieganiem jest fakt iż obciąża ona stawy w mniejszym stopniu. Przez to, że aktywność jest płynna, nie ma potrzeby nagłych zrywów, stawy nie są tak narażone na przeciążenia tak jak w trakcie joggingu.

Jazda na rolkach polepsza wydolność fizyczną

Przez to, że jazda na rolkach należy do sportów aerobowych wzmacnia serce a także korzystnie działa na funkcjonowanie całego układu krążenia. Mocne serce lepiej pompuje krew, przez co tlen dostarczony jest szybciej do wszystkich tkanek w organizmie. Sprawia to, że mniej się forsujemy i mamy znacznie więcej energii do działania.

Wrotki rozwijają mięśnie nóg 

Ze względu na to, że w trakcie  jazdy na rolkach uruchomione są wszystkie nie małe grupy mięśniowe, nogi u u jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Wrotki pomagają w koordynacji ruchowej

Ze względu na konieczność zachowania prawidłowego balansu ciała na chwiejnych rolkach sprawia, że poszczególne mięśnie naszego ciała muszą ze sobą współpracować. Jazda na rolkach pomagają w wyrabianiu koordynacji.

Wrotki dotlenia nasz organizm

Z pewnością jeżdżąc na rolkach zażywamy aktywności na otwartym powietrzu. Nie można ukryć, iż taka aktywność jest zdrowszy oraz lepiej dotlenia nasz organizm niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach.

Wrotki to idealny środkiem przemieszczania się  

Ogromnym plusem rolek jest fakt, iż można nimi przetransportować się wszędzie, gdzie poprowadzone są chodniki.

Wrotki odpręża oraz redukuje zdenerwowanie

Jazda na rolkach po czasie zapełnionym przez obowiązki to perfekcyjny czas na rozluźnienie i odizolowanie się od codzienności. Ponadto rolkarstwo pozwala nam przyjemnie spędzić czas z plusami organizmu  i wyglądu naszej figury.

W jakim miejscu w Szczecinie jesteśmy w stanie jeździć na wrotkach? 

Niewątpliwie najlepsza pora roku do treningów na rolkach to bezsprzecznie miesiące wiosenne takie jak na przykład sierpień. Szczecin oferuje wiele miejsc w których można jazdy na wrotkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje Szczecińska arkonka. Tuż obok niej znajdują się bujne drzewa oraz zbiornik wodny. Z pewnością dzięki temu jazda na rolkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Pełny dystans trasy wynosi 1,7 kilometra.

Szczecińskie bulwary

Następnym miejscem jest Szczecińskie Bulwary. Całkowity dystans tej trasy to aż 850 m.

Trasa zamkowa

Kochasz widok na cały Szczecin?Jeśli tak to koniecznie polecamy i trasę zamkową. Jest to wyasfaltowana dróżka, która pokazuje widok na Odrę i Szczecin.