Edukacja

Co oferują prywatne przedszkola?

Prywatne przedszkole w znacznie większej mierze są otwierane przez osoby fizyczne bądź fundacje. Niepubliczne przedszkole najczęściej mieści się w sporych domach zbudowanych czy też przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Jaki jest koszt przedszkola prywatnego?

Bez wątpienia to ile zapłacisz za przedszkole jest bardzo zróżnicowane. W większych miastach takich jak na przykład Kraków czynsz może wynosić 1500 złotych. Za niepubliczne przedszkole w małym mieście zapłacisz około 600 złotych za miesiąc.

Zalety przedszkoli prywatnych – jakie są?

Bezsprzecznie podjęcie decyzji do jakiego przedszkola zapisać nasze dziecko to bardzo ważna decyzja. Zależy od niej rozwój a także bezpieczeństwo pociechy. Co roku mnóstwo rodziców zastanawia się – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Żeby się na coś zdecydować trzeba poznać zalety tych miejsc. W tym artykule dowiesz się jakie są plusy przedszkola prywatnego.
  1. Wielki wybór zajęć dodatkowych – przedszkola prywatne oferują bardzo dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak między innymi robotyka, nauka gry na instrumentach, basen, tenis, nauka języka angielskiego, taniec.
  2. Mało liczne grupy – zajęcia w takim miejscu odbywają się w grupach liczących od 10 do 15 dzieci. Dzięki temu każde dziecko zapewnioną pełną opiekę.
  3. Przedszkole jest otwarte cały rok – w przedszkolach niepublicznych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.
  4. Mamy możliwość wyboru przedszkola z profilem – funkcjonuje wiele przedszkoli niepublicznych profilowanych. Czyli na przykład przedszkole językowe, sportowe albo artystyczne;
  5. Dobre wyposażenie – przedszkola prywatne najczęściej posiadają nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Ogromna ilość atrakcji – przedszkola prywatne dają możliwości. Gwarantują lekcje które dobierane są indywidualnie do zdolności i zapotrzebowania każdego dziecka.
  7. Wykwalifikowana kadra – niepubliczne placówki zapewniają psychologa, logopedy jak i pedagoga.
  8. Kuchnia – bardzo często w publicznych przedszkolach nie ma opcji aby dać dziecku wskazany posiłek, jak na przykład bez mięsa. Przedszkola niepubliczne respektują prośby rodziców w tej kwestii.
  9. Wysokie bezpieczeństwo – każde przedszkole prywatne posiada indywidualny monitoring, a wstęp na teren placówki jest kontrolowany.
Miej w pamięci, że chodzenie do przedszkola u dzieci na samym początku jest stresujące. Dlatego właśnie trzeba zapewnić mu możliwie najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole niepubliczne w Krakowie jest wskazana. Warto zadbać o rozwój swojej pociechy, oraz o jego samopoczucie.

Polecamy dla Ciebie