Od uśmiechu do pomocy

Jest potrzebna każdemu na świecie, niezastąpiona w trudnych chwilach… pomoc. Ludzie, którzy jej szukają, mogą starać się o wsparcie w wielu prężnie działających organizacjach. Mogą też liczyć na pomysłodawców ciekawych projektów społecznych.

W pomaganiu nie chodzi o wysokość kwoty przekazaną na zbiórkę dobroczynną, ale chodzi o gest, nawet najdrobniejszy, który może odmienić czyjś los. Każda forma wsparcia jest wartościowa. Myślę, że każdy ma coś, co może dać innym. Dlatego warto postarać się i zostawić ten świat odrobinę lepszym niż wcześniej.

Szczęście możesz dzielić z innymi ludźmi – na takich samych regułach działa kwestia pomagania. Wesprzyj kogoś i podziel się tym z innymi. Kiedy masz możliwość podania pomocnej dłoni, nie wahaj się! Uwierz, że nie ma lepszego uczucia niż to.

Wielu ludzi pomaga ze względu na zakorzenioną w duchu empatyczność. Jest to zdolność do postawienia siebie na miejscu drugiej osoby, odczuwania podobnych emocji. Pragną nieść bezinteresowną pomoc. Są gotowi do poświęceń. Ich działanie jest oparte wyłącznie na korzyściach dla drugiej osoby.
Wiele na temat skutecznego udzielania wsparcia możemy znaleźć w Internecie. Jedną z najciekawszych możliwości realizacji swojego pomysłu jest konkurs Zwolnieni z teorii, który pozwala przygotować własny projekt społeczny, a przy okazji pomóc innym.

Akcja „Podarujmy uśmiech”, która działa na terenie Rzeszowa, jest prowadzona przez licealistów organizujących zbiórkę pieniężną dla dzieci z lokalnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Chcą zapewnić im możliwość beztroskiego wakacyjnego wypoczynku w ciekawym miejscu. Głównym hasłem tej akcji jest: Pomagaj bo warto! Projekt ten jest realizowany w ramach wymienionej wcześniej platformy.

Ludzie decydują się pomagać dzięki dobrej woli i potrzebie, by czerpać ze swego życia więcej. Chcą zatroszczyć się o innych, żeby poczuć się potrzebnymi i szczęśliwymi. Piękny akt pomagania najpełniej oddają słowa papieża Franciszka: Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego.


Dodaj komentarz