Już za cztery lata…

Na to wydarzenie świat czekał od dawna. Mundial 2018 zbliżał się wielkimi krokami, a kibice z różnych zakątków ziemi szykowali się na przyjazd do Rosji. Pierwszy mecz rozegrany przez Rosję i Arabię Saudyjską odbył się 14 czerwca i tym samym rozpoczął walkę o Puchar Świata.

Frustrację wśród Polaków wzbudził fakt niewydostania się przez naszą reprezentację z grupy. Każdy na pewno po cichu liczył na to, że Polska w tych mistrzostwach zajdzie dalej niż w poprzednich. Wielu zrzuca winę na piłkarzy, trenera, a nawet sędziów. Pamiętajmy jednak, że każdy z posądzonych o porażkę jest także człowiekiem takim samym, jak my i ma prawo do błędów.

Jednak po przegranej Polski Mundial toczył się dalej. Odpadły drużyny, na które bukmacherzy stawiali najbardziej. W meczu o 3. miejsce Belgia udowodniła, że lepsza od Anglii. Natomiast finał podzielił świat na dwie grupy: jedna kibicowała Francji, a druga Chorwacji. Samobójcze bramki, rzuty karne, spalone, faule i żółte kartki – to wszystko można było zobaczyć w meczu o zwycięstwo.

Koniec końców po raz drugi Puchar Mistrzostw Świata zdobyła Francja, wygrywając z Chorwacją 4-2. Jednych może to cieszyć, a u drugich wywoływać wściekłość. Jednak koniec końców wygrywa najlepszy, ponieważ to jest piłka nożna.

Na koniec jeszcze kilka mundialowych ciekawostek:

9 NOWYCH STADIONÓW?
Na potrzeby turnieju w Rosji trzeba było wybudować dziewięć nowych stadionów. Poza tym Rosjanie zdecydowali się na remont trzech innych ośrodków.

„LIVE IT UP”
Jest to tytuł oficjalnej piosenki Mundialu 2018 wykonany przez Nicky’ego Jama. Przedstawiono ją 7 czerwca bieżącego roku, a dziś ma wiele milionów wyświetleń na YouTube.

PIŁKA TELSTAR 18 PIŁKĄ Z 1970 ROKU?
Niezupełnie. Jest to piłka używana podczas turnieju w Rosji, lecz jest ona wzorowana na pierwszej piłce firmy Adidas z Mistrzostw Świata 1970.

WYRZUCONY TRENER HISZPANII
Trener Julen Lopetegui podpisał kontrakt z Realem Madryt. Nie zostało to mile przyjęte przez reprezentację Hiszpanii i dwa dni przed Mundialem 2018 został on zwolniony ze stanowiska.

NAJMŁODSZY POLSKI DEBIUTANT
Włodzimierz Lubański wszedł na boisko 4 września 1963 roku mając zaledwie 16 lat. Zapisał się w pamięci kibiców, ponieważ w tym meczu zdobył swoją upragnioną bramkę.


Dodaj komentarz