IV Największy Spływ Studencki na Śląsku

Już 19-go maja startuje IV edycja Największego Spływu Studenckiego na Śląsku. Organizatorem jest Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Mała Panew, która jest główną trasą Spływu, przepływa przez malowniczy las i cały czas zakręca jak dzika Amazonka (stąd potoczna nazwa tego odcinka ”Opolska Amazonka”). Trasa jest bardzo widowiskowa, cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całej Polski. Naturalne przeszkody na trasie szlaku w postaci przewróconych drzew, które są dziełem zamieszkałych na rzece bobrów, dla jednych stanowią utrudnienie, dla innych zaś wyzwanie w czasie spływu. Po drodze jest również do pokonania jeden próg wodny.

Spływ kończy się na Przystani Amazonka, wyposażonej w pełne zaplecze gastronomiczne, bar z grillem, miejscem na ognisko, przebieralnie, WC z prysznicem, boisko do siatkówki plażowej oraz piłki nożnej. Istnieje możliwość spędzenia nocy na polu namiotowym, które znajduje się tuż przy Przystani.

Po dopłynięciu na metę na uczestników będzie czekał zastrzyk energetyczny w postaci napoju izotonicznego przygotowanego przez firmę California Access Activ. Kajakarze otrzymają również pamiątkową koszulkę (dotyczy to osób, które zarejestrują się do 5 maja). Po krótkim odpoczynku czeka nas turniej w siatkówkę plażową, badmintona lub piłkę nożną. Dla faworytów poszczególnych dyscyplin przewidziane są nagrody ufundowane przez Echo Taxi Katowice. Wieczorem, gdy zrobi się już trochę chłodniej, organizatorzy zapraszają na imprezę taneczną z niespodziankami. Zabawa potrwa do białego rana!

Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł od osoby. Istnieje również możliwość skorzystania z transportu proponowanego przez organizatora (w cenie 25 zł od osoby) i noclegu na polu namiotowym wraz z wyżywieniem (również w cenie 25 zł). Mile widziani są studenci wszystkich uczelni. Zapraszamy także na Spływ osoby, które nie posiadają statusu studenta. Zapisy prowadzone są do 18 maja tylko drogą elektroniczną.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym wydarzeniu na Facebook’u  oraz na plakatach i ulotkach. Udział w Spływie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
Kontakt: koordynatorka Spływu Alina Kieres, tel. 533 133 002.


Dodaj komentarz