Funkcjonowanie branży muzycznej w PRL-u

W ramach cyklu Radar Muzyczny/Rozmowy organizowanego wspólnie przez Akademię Menedżerów Muzycznych oraz Miasto Ogrodów, 19 grudnia odbędzie się spotkanie pt. Funkcjonowanie branży muzycznej w PRL-u.

W ramach spotkania poruszone zostaną temat:

  • muzyka popularna w PRL;
  • Underground i alternatywa w tym okresie;
  • płyty;
  • wydawanie, dostępność, nagrywanie;
  • koncerty w tym okresie;
  • relacja Artysta – Fan w PRLU.

O tym wszystkim opowiedzą zaproszeni goście:
Grzegorz Kapołka – śląski gitarzysta bluesowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Prezes Stowarzyszenia Gitara i Blues. Wielokrotny zwycięzca w kategorii Najlepszy polski gitarzysta bluesowy (2001 , 2014, 2016).
Piotr Bukartyk – miłośnik muzyki, perkusista hobbysta. W 1984 roku pracował przy organizacji Festiwalu Muzyka Młodych w Jarocinie. Organizator koncertów rockowych i jazzowych na Śląsku. Grał w takich zespołach jak m.in. The Partament, Pornograffiti, The Blues Experience. Jest autorem projektu Non Stop Music oraz pomysłodawcą organizacji Vinyl Swap, czyli giełdy płyt winylowych.
Marek Magot – pasjonat muzyki, animator kultury. Od kilkudziesięciu lat bywalec wielu koncertów i festiwali rockowych i nie tylko w kraju i zagranicą. Współtworzył, jako perkusista zespoły: Konflikt, Chaos, Ramzes & The Hooligans.

Wszelkie dodatkowe informacje w linku: https://www.facebook.com/events/391658631572637/


Dodaj komentarz