XIII Dni Jakuba Wędrowycza

W dniach 20-22 lipca 2018 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” z Fundacją „Ku Przeszłości” organizują w Wojsławicach (woj. lubelskie, 23 km od Chełma) XIII Dni Jakuba Wędrowycza.

Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater.

W tym roku spodziewamy się uczestnictwa ponad 600 uczestników z całej Polski i z zagranicy. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Goście tegorocznej edycji: Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda, Marcin Podlewski oraz Stefan Darda.

Dodatkowego prestiżu imprezie dodaje nagroda za pierwsze miejsce w konkursie „Najlepszy produkt turystyczny powiatu chełmskiego w 2016 roku” w kategorii wydarzenie cykliczne.

Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń.  Będą to: panele dyskusyjne, spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, pokazy: fire show, walk, tańca, jak również koncerty. Nieodłączną częścią imprezy jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”, a także konkurs terenowy „7 Prac Wędrowycza”, gdzie będzie można się zmierzyć z wyzwaniami jakie postawią przed uczestnikami organizatorzy (tu rzut broną czy widłami to pikuś)!

Kiedy: 20-22 lipca, start o godzinie 15:45
Gdzie: Zespół Szkół Publicznych, Wojsławice Kolonia
Cena: 20 zł za trzy dni (brak wejściówek jednodniowych)
W tej cenie uczestnik uzyskuje:
*Dostęp do wszystkich punktów programu związanych z konwentem;
*Pakiet powitalny (okolicznościowy identyfikator – ręcznie robiony, gadżety sponsorskie);
*Miejsce noclegowe (pole namiotowe przed szkołą bądź sleep room w salach szkolnych);
*2 ciepłe posiłki przygotowane specjalnie na tę okazję: przepyszna grochóweczka oraz bigos!
*Zniżki u naszych sponsorów oraz partnerów (szczegóły zniżek w zakładce sponsorzy);
*Dostęp do parkingu znajdującego się na terenie szkoły.
Wejściówki można nabyć jedynie podczas imprezy, nie wymaga to wcześniejszej rezerwacji.

Na DJW uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski, by spędzić ze sobą weekend. Podczas konwentu odbywają się liczne prelekcje, konkursy, spotkania autorskie, gry terenowe. Od trzech lat organizatorzy wychodzą naprzeciw mieszkańcom Wojsławic i we współpracy z władzami gminy organizują sobotni festyn rodzinny, który trwa równolegle z imprezą. Na festynie wystąpią lokalne i zaproszone kapele, m.in. Bimbers Boys. Można będzie również popływać kajakiem, zagrać w planszówki oraz obejrzeć pokaz fire show – opowiada Maciej Bryła – koordynator XIII Dni Jakuba Wędrowycza.

Strona www: djw.konwent.com
Funpage: https://www.facebook.com/dnijakubawedrowycza/
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/167033803883383/

Organizator główny
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”

Współorganizator
Fundacja „Ku Pamięci”

Honorowy Patronat
Starosta Chełmski – Piotr Deniszczuk
Wójt Gminy Wojsławice – Henryk Gołębiowski
Rada Gminy Wojsławice

Instytucja Wspierająca
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach

Sponsor Strategiczny
Wydawnictwo Fabryka Słów


Dodaj komentarz